Skype - Telefonia PC2PC

Skype - Telefony internetowe

SkypeOut - Telefonia PC2Phone

Projekty, szkolenia Excel

Projekty, szkolenia Access
Projekty, szkolenia Access, Excel

SKYPE - Telefonia Internetowa

 

Witamy na stronach poświęconych komunikatorowi SKYPE. Skype to darmowy program służący do równie darmowych rozmów przez internet. Połączenie nawiązywane jest pomiędzy dwoma użytkownikami aktualnie używającymi SKYPE. Działanie programu jest bardzo podobne do działania innych komunikatorów internetowych. W przypadku Skype są to jednak rozmowy głosowe wysokiej jakości. Wielką przewagę nad Gadu Gadu czy Tlenem ma dlatego, że jest programem bardzo zaawansowanym, dlatego działa prawie zawsze, niezależnie od tego w jakiej jesteś sieci i jakiego używasz firewalla.

Pewnym utrudnieniem mogą być wymagania sprzętowe Skype. Powinien on swobodnie działać na komputerze z procesorem 400Mhz, 128Mb RAM, 10MB wolnego miejsca na dysku. Dodatkowo potrzebne będą słuchawki i mikrofon oraz połączenie z internetem. Skype działa na każdym stałym łączu internetowym jak również na prawie każdym modemie. Minimalna wymagana prędkość modemu to 33,6Kb/s.

Dodatkowo za pomocą Skype możesz również wykonywać połączenia telefoniczne. Opcja taka dostępna jest poprzez SkypeOut. Połączenia te są niestety płatne.

Skype korzysta z technologii peer-to-peer. Całe połączenie nawiązywane jest za pomocą internetu. SkypeOut natomiast wykorzystuje zupełnie inną technologię, jest to technologia VOIP (Voice Over Internet Protocol). Twój głos przesyłany jest do serwera Skype skąd już za pomocą łączy telefonicznych przekazywany jest na dowolny numer stacjonarny, bądź komórkowy na całym świecie.

Access - projekty, szkolenia